Këngëtarja e hitit “Need to Know”, 25 vjeç, bëri dy detyra në VMA-të e së dielës në mbrëmje. Ajo prezantoi shfaqjen dhe performoi në skenë me pesë veshje të ndryshme.

Ajo i nisi gjërat në tapetin e kuq me një korse të zezë Vivienne Westwood, të zbukuruar me mbulesë ngjyrë vjollce dhe të kombinuar me çorape të kuqe të gjata dhe taka me platformë.

Flokët e saj, të bëra nga J Stay Ready duke përdorur produktet Joico, u tërhoqën përgjysmë dhe u lyen me ngjyrë të kuqe të ndezur.

“Unë u frymëzova nga guri dhe bukuria e viteve ’90”, tha stilisti për Page Six Style ekskluzivisht. “Ky është versioni im i stilit të rrugës në Londër në të cilin ajo absolutisht shkëlqeu”.

Në skenë, nikoqirja ndërroi flokët, duke vendosur një parukë të bardhë bionde platin, e cila ishte e gjatë deri poshtë në vithe. Këngëtarja mbajti të njëjtin korse, por shtoi një palë pantallona të gjera të zeza, gjithashtu nga Vivienne Westwood.

Pastaj, për performancën e saj akrobatike, Doja u shfaq me një bob platini dhe pantallona të kuqe të gjera me një të sipërme përshtatshëm me rripa.

Por veshja më e paharrueshme ishte një fustan treçereksh i frymëzuar nga jorgani me një kapuç të integruar dhe mëngë të gjata. “Unë dukem si një krimb”, tha ajo ndërsa pranoi çmimin Bashkëpunimi më i mirë i vitit me këngën “Kiss Me More”. “Asnjëherë nuk kam menduar se do të vishesha si një krimb ndërsa merrja një çmim.”

Duke i mbajtur gjërat e çuditshme, ajo i ndryshoi gjërat me një kapelë të kuqe në formë të karriges, të cilën më vonë e ripërdori si një vend të vërtetë.

E fundit-por sigurisht jo më pak e rëndësishme ishin çizmet me këmbë pule, të shoqëruara me një kapelë të stilit Pilgrim.

Doja u nominua për pesë çmime në total, përfshirë videon e vitit, duke e bërë atë nikoqiren e parë të nominuar ndonjëherë në këtë kategori. /Telegrafi/