Edhe në një botë gjithnjë e më të fiksuar pas metaverseve, javët e modës fizike mbeten mburoja e trendeve tona të modës.

Reklama

Java e Modës në Paris 2022 ishte e mbushur me momente prekëse, që nga sfilata e fundit e Louis Vuitton me dizajnet e të ndjerit Virgil Abloh deri te dalja e parë ndërkombëtare e Julia Fox dhe Kanye West si çift.

Ndërsa “Juliye” kishte veshur një mori pamjesh të modës së lartë, Naomi Campbell eci në pistë dhe mijëra të tjerë të famshëm u ulën në rreshtin e parë.

Me idetë që shpesh ishin të shpërbëra ose të përziera sipas gjinisë, të mbushura me surrealizëm dhe motive të tjera të pa frenuara, projektuesit nxitën një axhendë që ndihej më e gjerë dhe më e guximshme se zakonisht.

Reklama
Reklama

Më poshtë shihni të gjithë të famshmit që shkuan në Paris për shfaqjet:

 Naomi Campbell

Venus Williams

Emily Ratajkowski

Philippine Leroy-Beaulieu

Julia Fox

Claire Foy dhe Rosamund Pike

Camille Rowe

Cara Delevingne

Laverne Cox

Chiara Ferragni

Sofia Coppola

Margot Robbie

/Telegrafi/