0Shares

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, do të mungojë një ndeshje dhe do të paguajë dënim prej 2.000 eurosh për shkak të kartonit të tetë të verdhë sezonal në Serie A.

Futbollisti u ndëshkua në ndeshjen ndaj Palermos pas simulimit për njëmbëdhjetëmetërsh.

25-vjeçari ishte ballë për ballë me portierin Ujkani, ndërsa në vend që të shënonte, ai u rrëzua në mënyrë qesharake për të nxjerrë penalti.

Më pas, Bonucci ka kërkuar falje për veprimin e tij, i cili ia solli kartonin e tetë të verdhë në këtë sezon. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)