Spektakël në Chicago, Milani mposht Real Madridin në ndeshje miqësore

Milan dhe Real Madrid kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në Soldier Field në Chicago.

Ka qenë një duel fantastik, ku prodhoi shumë raste shënimi nga të dyja skuadrat, megjithatë një gol ishte vendimtar për ta përcaktuar fituesin.

Gjiganti italian arriti fitore ndaj atij spanjoll me rezultatin e ngushtë 1-0.

Pjesa e parë përfundoi ashtu siç filloi me rezultat të pastër 0-0, derisa me të filluar pjesa e dytë Rossonerët shënuan.

Talenti italian Mattia Liberali asistoi bukur te Samuel Chukwueze i cili u gjend bukur në zonë dhe realizoi për fitoren e Milanit.

Dy trajnerët, Paulo Fonseca dhe Carlo Ancelotti i dhanë hapësira të gjithë futbollistëve që kishin në dispozicion për këtë sfidë. /Telegrafi/

Lojtarët e Liverpool demonstruan një taktikë të re gjatë goditjes nga këndi - tifozët mbetën të befasuar

Debutoi me Realin, ylli spanjoll këputi ligamentet e gjurit dhe shpërtheu në lot

Angela Carini u paralajmërua të mos luftonte me Imane Khelif në Lojërat Olimpike, por ajo përjetoi goditje si asnjëherë më parë

Chelsea ka arritur marrëveshje me rivalin e tyre për transferimin e Romelu Lukakut - belgu dëshiron të shkojë në Itali

Boksierja italiane dorëzon meçin kundër algjerianes së shumëpërfolur Imane Khelif, vetëm pas disa sekondave ‘luftë’

Tre flamujt që janë të ndaluar nga të gjitha fushat gjatë Lojërave Olimpike “Paris 2024”