Kur Victoria Beckham shpërtheu në skenë me Spice Girls në vitet ’90, stili i saj personal sigurisht që përputhej me grupin.

Zgjedhjet e hershme të modës të Beckham përfaqësuan më së miri minimalizmin e shkëlqyeshëm të dekadës.

Ajo kishte një prirje të vërtetë për kostume të hijshme, mini-funde të ngushta dhe sandale me stil të hollë – të gjitha në ngjyrën e saj të preferuar, të zezë.

Beckham madje e tallën për këtë zgjedhje të përsëritur të gardërobës, Sporty Spice e ngacmoi duke i thënë: “Duhet të jetë vërtet e vështirë për ty, Victoria, duke u përpjekur të vendosësh midis fustanit të shkurtër Gucci, fustanit të shkurtër Gucci, ose fustanit të shkurtër Gucci”.

Beckham ka një gardërobë shumë më të gjallë sot, por ka diçka në lidhje me dollapin e saj nga vitet ’90 që vazhdon të jetë në trend. Mund të vishet lehtësisht me në një nga xhaketat e saj prej lëkure ose çizmet neutrale, poshtë gjurit, të cilat ende janë trend.

Më poshtë gjeni katër kombinimet nga Victoria që vlen t’i rikrijoni edhe sot: