Shuhet ëndrra e Ligës së Kampionëve, Ballkani pëson nga Zalgirisi në vazhdime

Edhe pse kishte raste, ndeshja në kohën e rregullt mes Zalgiris dhe Ballkanit është mbyllur pa gola, ndërsa lituanët ishin më të mirë në vazhdime duke shënuar për 1-0.

Ndeshja e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kishte përfunduar me rezultatin 1-1.

Zalgiris kishte iniciativën në pjesën e parë të lojës duke tentuar disa herë portën.

Lituanët kishin mundësi të arta në minutat e para të lojës, por goditjen e Francis Kyeremes e priti portieri Stivi Frashëri.

Ballkani kishte rast të artë shënimi në minutën e 34-të, kur Ermal Krasniqi doli përball me portierin kundërshtar i cili priti goditjen e tij.

Edhe në pjesën e dytë vendasit kishin raste më shumë.

Petar Mamic në minutën e 71-të kishte rast të mirë por Frashëri ishte në vend.

Ndeshjen ka mundur ta mbyll Renan Oliveira, i cili nuk qëlloi rrjetën në portën e zbrazët.

Edhe në kohën shtesë lituanët ishin më të mirë, duke rrezikuar më seriozisht portën.

Mathias Oyeëusi mori një top mes mbrojtjes në minutën e 97-të dhe pasi kaloi portierin Frashëri shënoi për 1-0.

Edhe Gustas Jarusevicius ka mundur të shënojë në minutën e 110-të, por goditja e tij qëlloi shtyllën.

Ballkani tani do të vazhdojë garat në Ligën e Konferencës. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

Klauzola e çuditshme e Osimhen tek Galatasaray – ajo mund të aktivizohet nga vetëm dhjetë klube