Shkëmbi pas triumfit kundër Josës: I bije që më ka mësuar mirë, mësuesi Mirel

Liria ka arritur të triumfojë në kuadër të xhiros së 14 të Vala Superligës së Kosovës në futboll.

Prizrenasit para shikuesve të vetë kanë arritur të fitojnë në stadiumin “Përparim Thaçi” kundër Prishtinës me rezultat minimal, 1-0.

Bledi Shkëmbi ka folur pas takimit duke pohuar se fituan ndaj një kundërshtari të vështirë si Prishtina.

“Patjetër është një ndër ndeshjet më të mira. Kundërshtarin e lejuam të luante shumë pak ndërsa ne krijuam shumë raste. Duhet të krijojmë një vazhdimësi të fitoreve. Ishte një ndeshje delikate dhe pas dy rezultateve zhgënjyese ndaj Trepçës dhe Vëllaznimit, duhet të reagonim”, tha Bledi Shkëmbi.

Koha kur Mirel Josa udhëzonte në fushë kapitenin e Skënderbeut, Bledi Shkëmbin

Ai më tutje foli edhe rreth ish-trajnerit Mirel Josës, i cili e kishte nxënës Shkëmbin te skuadra shqiptare e Skënderbeut.

“Unë kam mësuar nga mësuesi dhe i bije që më ka mësuar mirë. Josa i ka dhënë një fizionomi të re dhe kjo fitore më bën të lumtur. Shpresojmë të vazhdojmë të fitojmë dhe do të na jepet rasti për kreun”, përfundoi trajneri i prizrenasve.

Pas kësaj, Prishtina mbetet në pozitën e dytë të renditjes tabelore me 23 pikë ndërsa Liria ngitet në vendin e katërt me 22 sosh.

Ndryshe, Liria do të jetë mysafirë i Dritës në xhiron e ardhshme ndërsa Prishtina do ta pres Drenicën. /Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë