Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Gjeorgji: Ramadani më i miri tek kuqezinjtë

Shqipëria ka pësuar humbje minimale me rezultat 1-0 ndaj Gjeorgjisë në kuadër të rrethit të dytë të Ligës së Kombeve.

Giorgi Kochorashvili shënoi nga distanca në minutën e 71-të për t’i dhënë tri pikë të vlefshme gjeorgjianëve në udhëtim.

Lojtari më i mirë tek Shqipëria sipas Sofascore ishte Ylber Ramadani i cili për paraqitjen e tij në mesfushë u vlerësua me notën 7.7.

Me paraqitje të mira në fund u vlerësuan edhe Kristjan Asllani (7.5) dhe Mario Mitaj (7.4).

Lojtari më i mirë në këtë takim ishte pikërisht golashënuesi Kochorashvili i cili u vlerësua me notën 8.1.

Dështimi i ndeshjes ishte sulmuesi gjeorgjian Zuriko Davitashvili i cili mori notën 6.2 për 15 minuta sa u paraqit në fushë.

Notat e lojtarëve tjerë të të dyja ekipeve:

Nuk ka qetësi te Belgjika, radha e De Bruynes të kapet me trajnerin Tedesco

Florent Muslija merr përgjegjësinë për skandalin e fundit

Komisioni i Ligës Premier merr vendimin përfundimtar për kartonin e kuq të Rice ndaj Brighton

Yamal nuk hezitoi kur përmendi yllin e Ligës Premier me të cilin do kishte dëshirë të luante tek Barcelona

Intensiteti dhe frazat në stilin 'Rocky': Kush është Simon Colinet, personi që Motta e kërkoi me çdo kusht te Juventusi