LAJMI I FUNDIT:

Ngjyrat e stinës si frymëzim: Tonet e ngrohta të karameles dhe çokollatës duken të përsosura

Ngjyrat e stinës si frymëzim: Tonet e ngrohta të karameles dhe çokollatës duken të përsosura

Nuancat nga ana më e ngrohtë e spektrit të ngjyrave përshtaten në mënyra të ndryshme, nëse vendosni për një gardërobë të këtyre toneve, nuk do ta keni problem t’i përshtatni ato

Frymëzimi nga natyra na jep harmoni ngjyrash. Ngjyra kafe shpesh lidhet me natyrën, materiale të tilla si druri dhe një sërë elementesh të tjera natyrore, kjo është arsyeja pse ne instinktivisht e duam atë.

Ndonëse për një kohë kishte një atmosferë ‘granny’, kafeja me të gjitha tonet e saj, si karamele dhe çokollatë, arriti të dilte nga ato korniza dhe të pozicionohej si një nga ngjyrat më interesante. Ne bartim ngjyrat e vjeshtës në rrobat tona nga mëngjesi në mbrëmje, transmeton Telegrafi.

Tani e shohim në një sërë variantesh, është shkëlqyeshëm në xhaketa dhe bluza, veçanërisht nëse jeni pak të mërzitur nga e zeza. Femrat klasike nga koka te këmbët, e dinë se ka të bëjë me diskrecionin e stilit, është e gjitha e bukur dhe e rregullt.

Çantat në tonet kafe janë jashtëzakonisht të njohura, paksa të kujtojnë stilet retro të viteve pesëdhjetë, por forma e tyre kompakte u jep atyre një avantazh kur bëhet fjalë për të mbajtur pajisje të ndryshme dhe artikuj kozmetikë.

Disa vite më parë, fustanet e leshta hynë në trend si një hibrid i stilit shtëpiak dhe të jashtëm – tani i veshim me rrip ose me taka, madje edhe çizme super të larta. Këto krijime janë shumë komode për t’u veshur dhe megjithatë duken të mira për punë.

Të shkëlqyera janë edhe kompletet e ndryshme, ngjajnë me një kostum, sikur të kishte një pamje paksa më të përditshme. Jaka e lartë dhe fiksimi i vetëm të kujtojnë disi një uniformë, megjithatë materiali i butë ju fton ta vishni. Gjëra të tilla janë gjithashtu të shkëlqyera për zyrën.

Fokusi stilistik është në nuancat e ndryshme të kafesë – këtu, përveç ngjyrave natyrale, spikasin materiale të ndryshme të kësaj shenje. Leshi dhe lëkura kanë gjithashtu një karakter luksoz, veçanërisht nëse janë materiale pak më cilësore.

Lëkura e zezë duket në stilin roker, por ky është një variant me një pamje paksa më të butë të këtij stili. /Telegrafi/