Në ditët me mot të ashpër, puna e një punonjësi përqendrohet më shumë te siguria e njerëzve sesa te zbatimi i ligjit.

Kjo është vërtetuar edhe në një rast kur një kamion, që po lëvizte rrugëve gjatë një stuhie të së mërkurës, luftoi me kushtet e motit dhe u rrëzua në rrugë, përcjell Telegrafi.

Dhe ka qenë një punonjës nga Patrulla e Shtetit të Nebraskës vrapoi për të ndihmuar shoferin brenda, i cili për fat të mirë nuk u lëndua.

Siç bëhet e ditur, ishte Patrulla e Shtetit të Nebraskës që publikoi pamjet e kamerës së makinës të mërkurën që tregonte një kamion që humbi kontrollin para se të “rrëzohej” nga era në Interstate 80, pranë Lincoln. /Telegrafi/

Reklama