Detajet e ndeshjes Kosovë 0-4 Angli

(Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Kosova ishte nikoqire e Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, të cilën e humbi me rezultat 0-4.

Dardanët i kishin humbur gjasat për kualifikim përmes kësaj rruge, ndërkohë që Tre Luanët e kishin siguruar pjesëmarrjen në turneun e madh evropian të vitit të ardhshëm, porse arritën të triumfojnë bindshëm.

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për atmosferën dhe të gjitha detajet e këtij takimi.

17/11/2019 19:48

Përfundon ndeshja

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në fazën kualifikuese për “Euro 2020′. Anglia i ka shënuar katër gola në portën e Aro Muric.

17/11/2019 19:46

Shënohet goli i katërt

90’+1 Anglia e ka shënuar edhe golin e katërt në “Fadil Vokrri” kundër Kosovës. Lojtari i inkuadruar në pjesën e dytë, Mason Mount, ishte realizues.

17/11/2019 19:38

Goli i tretë i Anglisë

83′ Sulmuesi i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, shënon golin e tretë për ekipin mysafir.

17/11/2019 19:37

82′ Atdhe Nuhiu lëshon vendin për Elba Rashanin.

17/11/2019 19:35

Epërsi e dyfishtë e Anglisë

79′ Sterling harkoi ulët, ndërsa Aliti nuk pastroi si duhej dhe topi arriti te Harry Kane, i cili nuk fal.

Harry Kane (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)
17/11/2019 19:32

76′ Tjetër rast i humbur. Një kundërsulm i shpejtë nuk shfrytëzohet nga Rashica, i cili pranoi një top nga Halimi.

17/11/2019 19:29

73′ Edon Zhegrova inkuadrohet në vend të Florent Hadërgjonajt.

17/11/2019 19:25

69′ Një dalje shumë e mirë në kundërsulm, por goditja e Hadërgjonajt ishte e plogësht.

17/11/2019 19:17

61′ Anglia pranë golit të dytë. Sterling pason te Harry Kane, i cili e goditi shtyllën.

17/11/2019 19:10

54′ Iniciativë e madhe e Dardanëve në këtë fillim të pjesës së dytë. Skuadra po përpiqet ta barazojë rezultatin.

17/11/2019 19:06

50′ Rast mjaft i mirë për Kosovën, mirëpo devijimi i Rrahmanit përfundoi jashtë portës.

17/11/2019 19:04

Fillon pjesa e dytë

Në stadiumin “Fadli Vokrri” në Prishtinë ka nisur gjysma e dytë e takimit të fundit të fazës kualifikuese për ‘Euro 2020’ ndërmjet Kosovës dhe Anglisë.

Përfundon pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Kosovës dhe Anglidë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Tre Luanët janë në epërsi me golin e  Harry Winks.

Golashënuesi Harry Winks (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)
17/11/2019 18:41

41′ Vazhdon epërsia prej një goli e anglezëve, derisa lojtarët tanë nuk po arrijnë të ndërtojnë aksione të rrezikshme.

17/11/2019 18:31

Anglia kalon në epërsi

32′ Alex Oxlade-Chamberlain dërgoi një asistim të mirë te Harry Winks, i cili doli i vetëm para Muric dhe e zhbllokoi rezultatin. Nga ana tjetër edhe lojtarët e Kosovës, përpiqen të ndërtojnë aksione.

17/11/2019 18:24

24′ Një rast i mirë për Kosovën, Rashica godet nga largësia, por ndalet nga portieri anglez.

17/11/2019 18:21

21′ Rezultati mbetet i pandryshuar, ndërkohë që të dyja skuadrat po bëjnë paraqitje të mirë dhe të kujdesshme.

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet