LAJMI I FUNDIT:

Kendall Jenner vjen me poza dhe veshje të mahnitshme për revistën i-D

Kendall Jenner vjen me poza dhe veshje të mahnitshme për revistën i-D

Kendall Jenner po i tregon të gjitha.

Në një fotosesion të ri për revistën i-D, supermodelja e shndërruar në yll të realitetit pozon me një sërë pamjesh, madje duke u zhveshur për një foto të zjarrtë.

Në kopertinën e shkëlqyeshme, ajo ka një parukë të shkurtër bionde dhe një kapelë kauboj, duke pirë nga një gotë dhe është e veshur me rroba banje Gucci me prerje vintage.

Foto: Luis Alberto Rodriguez për i-D

Në një imazh tjetër, ajo ka veshur një komplet sytjena dhe minifund Burberry me të njëjtën paruke. Jenner, 26, gjithashtu modelon një seri bluzash të tejdukshme nga Supriya Lele, Gucci, shqiptarja Nensi Dojaka dhe Chris Habana në përhapje.

Në intervistë, Jenner diskuton ankthin e saj dhe teknikat e saj të preferuara vetë-qetësuese si banjat e zërit, meditimi dhe ditari.

Foto: Luis Alberto Rodriguez për i-D

Ajo gjithashtu foli për markën e saj 818 Tequila dhe shërbimin si drejtoresh kreative e faqes tregtare FWRD, duke lënë të kuptohet se karriera e saj e modelimit do të shtrihet në “kapitullin tjetër” të jetës së saj.

“Në moshë të re, më duhej të hiqja dorë nga ai kontroll dhe të lija dikë tjetër të më portretizonte në mënyrën që ata donin, për një editorial, një fushatë apo reklamë – sido që të ishte. Kjo ishte puna ime”, tha ajo.

Foto: Luis Alberto Rodriguez për i-D

“Tani, të qenit në anën tjetër po e kthej atë kontroll në një farë mënyre, duke ndërtuar markën time dhe duke u ndjerë e fuqizuar –ka qenë vërtet e mahnitshme”, vazhdoi Jenner. “Si një grua dhe si dikush që vjen nga një familje me të vërtetë e drejtuar nga femrat, ishte vërtet interesante që vura në punë të gjitha mjetet e mia”. /Telegrafi/

Foto: Luis Alberto Rodriguez për i-D