0Shares

Kendall Jenner kryesisht po e tërheq vëmendjen me zgjedhjet e saj të shkëlqyeshme të modës. Mirëpo, është shumë e sinqertë sa i përket fytyrës së saj dhe luftës me puçrrat.

Jenner ka gjetur mënyrën se si t’i heqë qafe dhe gjëja më e mirë nga të gjitha është receta natyrale, gjë që do të thotë që të gjithë mund ta kemi, transmeton Telegrafi.

Për të bërë përzierjen e cila than puçrrat dhe zvogëlon inflamacionin, nevojiten këta përbërës:

– një lugë e vogël sodë buke
– një lugë e vogël mjaltë dhe
– gjysmë luge të vogël lëng limoni

E pra, e gjitha është kjo. Duhet vetëm që të qitni pak përbërës të këtillë drejtpërdrejt në puçrra, t’i leni një kohë që të ndikojnë dhe t’i lani.

Të gjithë përbërësit janë të njohur dhe të famshëm për cilësitë e tyre fenomenale.

Kendall thekson që soda dhe limoni thajnë puçrrat, ndërsa mjalti zbut irritimin.

Mjalti ka edhe cilësi antibakteriale. /Telegrafi/

Television personality Kendall Jenner arrives at the Metropolitan Museum of Art Costume Institute Gala (Met Gala) to celebrate the opening of "Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology" in the Manhattan borough of New York, May 2, 2016. REUTERS/Eduardo Munoz

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)