Kate Middleton bëri një nderim prekëse për njerëzit e Mançesterit.

Dukesha dhe Princi William bënë një vizitë në qytet për përkushtimin e një memoriali në nderim të viktimave të sulmit terrorist të vitit 2017 në një koncert të Ariana Grande.

22 njerëz u vranë në bombardimin tragjik, duke përfshirë gjashtë fëmijë, dhe memoriali i ri, i quajtur “Glade of Light”, u dedikua zyrtarisht në një shërbim ku morën pjesë Cambridges.

Për këtë rast, Middleton vendosi një palë vathë floriri me një domethënie të veçantë nga Vanleles Diamonds me bazë në Londër, duke vendosur rrathët e vegjël të markës (1,478 dollarë) së bashku me pjesët e varura me huall mjalti dhe bletë, duke i bërë nderim simbolit të qytetit të Mançesterit.

Reklama
Reklama
Kate Middleton thotë se asnjë nënë nuk është imune ndaj ankthit dhe depresionit në një video-mesazh për rolin e saj të ri si mbrojtëse e Aleancës së Shëndetit Mendor të Nënës Kate Middleton thotë se asnjë nënë nuk është imune ndaj ankthit dhe depresionit në një video-mesazh për rolin e saj të ri si mbrojtëse e Aleancës së Shëndetit Mendor të Nënës

Dizajnerja Vania Dörffer konfirmoi për Page Six Style se vathët – të bërë nga ari i verdhë, smalt, diamante dhe safirë – ishin një porosi e veçantë për Middleton.

Bletët u përdorën shpesh në ditët pas sulmit në Manchester Arena si shenjë solidariteti dhe shumë njerëz postuan grafika në mediat sociale ose mbanin pjesë me temë bletësh. /Telegrafi/

Britain’s Prince William, Duke of Cambridge (L) and Britain’s Catherine, Duchess of Cambridge (R) leave after attending the official opening of the Glade of Light memorial in Manchester, north-west England on May 10, 2022. – The memorial commemorates the victims of the 22nd May 2017 terrorist attack at Manchester Arena, honouring the 22 people whose lives were taken, as well as remembering everyone who was left injured or affected. (Photo by OLI SCARFF / AFP) (Photo by OLI SCARFF/AFP via Getty Images)

Reklama
Reklama