LAJMI I FUNDIT:

Hailey Bieber përballet me akuza për ‘përvetësim kulturor’ për pamjen e ‘buzëve ngjyrë kafe me shkëlqim’

Hailey Bieber përballet me akuza për ‘përvetësim kulturor’ për pamjen e ‘buzëve ngjyrë kafe me shkëlqim’

Postimi viral i Hailey Bieber në TikTok në lidhje me rutinën e saj të fundit të buzëve po përballet me disa reagime dhe akuza për “përvetësim kulturor” midis përdoruesve të mediave sociale.

Reklama

“Gati për të gjitha gjërat e vjeshtës, duke përfshirë buzët ngjyrë kafe me shkëlqim”, shkroi Bieber në një mbishkrim të një videoje të grimit të saj të modelimit që përfshinte buzë të errëta dhe shkëlqim të pastër buzësh.

Disa përdorues të TikTok kanë akuzuar modelen dhe gruan e këngëtarit Justin Bieber për përvetësimin e rutinës së grimit, i cili mendohet të jetë një stil popullor nga fundi i viteve ’80 dhe ’90 me origjinë nga gratë me ngjyrë.

@haileybieber

ready for all the fall things including brownie glazed lips 🥹✨✨✨🤎🤎🤎

♬ cant erase – weeping audios

Një komentues shkroi, “Buzët latine të viteve ’90 e duan që ju u frymëzuat prej tyre”, ndërsa një tjetër shkroi, “Pra, në thelb, kombinimi i saktë i të njëjtës ngjyrë që kanë përdorur tezet tona”.

“Mamaja ime dhe të gjithë latinët shkëlqyen me këtë pamje në fillim të viteve 2000”, shtoi një i tretë.

@benulus

This comment is just ONE example of the daily hate comments I get about my lips. #haileybieberlips

♬ original sound – Benulus

Në një klip që ka grumbulluar 2.4 milionë shikime deri më tani, përdoruesja e TikTok, Benulus, tha se ajo vazhdimisht merr komente negative për pamjen e saj të buzëve me shkëlqim kafe.

Hailey Bieber i jep trendit të thonjve të saj një përditësim me ngjyrë çokollatë
Lexo po ashtu Hailey Bieber i jep trendit të thonjve të saj një përditësim me ngjyrë çokollatë

“Ju i shani buzët e mia çdo herë që postoj. Po, jam shumë e kënaqur që Hailey Bieber gjithmonë frymëzohet nga komuniteti im, nga komuniteti i njerëzve me ngjyrë, por më shqetëson që për shkak se e ka bërë atë tani, do të bëhet kaq trendi”, tha ajo ndër të tjera. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fustani në shenjë proteste i modeles iraniane në Festivalin e Kanës

Fustani në shenjë proteste i modeles iraniane në Festivalin e Kanës

Femra
Kim Kardashian u bën fëmijëve çdo vit të njëjtën dhuratë për ditëlindje

Kim Kardashian u bën fëmijëve çdo vit të njëjtën dhuratë për ditëlindje

Psikoprofil
Pse është një ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Pse është një ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Keshilla Modë
Ky truk ka shumë përfitime: Do të habiteni se ku e vendos Kim Kardashian ujin e orizit

Ky truk ka shumë përfitime: Do të habiteni se ku e vendos Kim Kardashian ujin e orizit

Flokë dhe stil
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Kalo në kategori