Princesha Diana vërtet ka qenë ikonë e stilit, ndërsa grimi i saj më i njohur ka qenë jashtëkohor

Disa vjet më parë, Mary Greenwell, në bashkëpunim me Lisa Aldridge, regjistroi një tutorial bazuar në pamjen që ajo krijonte shpesh për Princeshën Diana, transmeton Telegrafi.

Video është publikuar në Youtube dhe që atëherë ka grumbulluar diç më pak se dy milionë shikime.

Rezultati është grimi të cilin e ka bartur princeshë Diana si edhe në momentet të cilat i ka kaluar Mary me të para më shumë se njëzet vjetësh.

Shikoni videon dhe provoni truket e Princeshës Diana:

Princesha Diana u grimua shumë thjesht dhe që nga ajo kohë shumë gjëra kanë ndryshuar në botën e grimit. Ajo ka qenë gjithmonë shumë e kujdesshme që lëkura e fytyrës së saj të jetë e pastër dhe e kuruar, prandaj është e rëndësishme të bëni një përgatitje të mirë edhe para se të vendosni përbërësit.

Së pari, vendosni balsam për buzët në mënyrë që të mos thahet në fund derisa të arrite te ato. Hidratimi i lëkurës së fytyrës është gjithashtu shumë i rëndësishëm. Prandaj, masazhoni kremin hidratues në lëkurë dhe gjithmonë shkoni në drejtim poshtë dekoltesë.

Masazhojeni mirë lëkurën sepse nuk ka asgjë më të mirë se masazhi i fytyrës. Është i shkëlqyeshëm për muskujt, stresin dhe lehtëson tensionin. Mos harroni as primerin. Me të, ju do të krijoni bazën më të bukur të grimit. /Telegrafi/