LAJMI I FUNDIT:

Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe

Georgina Rodriguez duket mahnitëse me veshje tradicionale arabe
(Foto: Instagram/georginagio)
Reklama

Georgina Rodriguez tërhoqi vëmendjen në Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite duke u shfaqur me një abaja tradicionale në ngjyrën e flamurit.

Partnerja e Cristiano Ronaldos u pa këtë javë duke bërë blerje në dyqanin e markës saudite të parfumeve, Laverne, në Riad, e veshur me një abaja të gjelbër.


E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez rrëmben gjithë vëmendjen në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Venecia
Lexo po ashtu E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez rrëmben gjithë vëmendjen në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Venecia
(Foto: Instagram/georginagio)

Abaja është një veshje e thjeshtë, e lirshme, në thelb një fustan i ngjashëm me mantelin, i veshur nga disa femra në pjesë të botës myslimane. Abaja mbulon të gjithë trupin përveç kokës (ndonjëherë), këmbëve dhe duarve.

Është e zakonshme që abaja të vishet në raste të veçanta, siç janë vizitat në xhami, festimet e festave islame (Fitër Bajramin dhe Kurban Bajramin) dhe gjithashtu gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Veshja tradicionale mund të kombinohet me mbulesat islame.


(Foto: Instagram/georginagio)

Georgina nuk është i panjohur për markën e përmendur të parfumeve, Laverne, duke pasur parasysh se në fillim të këtij viti bashkëpunuan në një fushatë për aromën ‘Blue Laverne’.

Georgina Rodriguez duket mahitëse përkrah Cristiano Ronaldos, ndërsa çifti shihen bashkë me fëmijët në një kinema në Riad
Lexo po ashtu Georgina Rodriguez duket mahitëse përkrah Cristiano Ronaldos, ndërsa çifti shihen bashkë me fëmijët në një kinema në Riad

“Ndihem shumë e sigurt në këtë vend dhe i vlerësoj vërtet vlerat e familjare. U ndjeva shumë me fat që munda të lidhem me këtë parajsë në Tokë. Fuqia dhe magjia në shkretëtirën saudite është e pabesueshme”, kishte thënë me atë rast.

(Foto: Instagram/georginagio)

Në nder të Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite, modelja mori gjithashtu flamurin saudit si shenjë respekti në festimin e 93-vjetorit kombëtar të vendit. /Telegrafi/

@_flaunts_

Saudi national day 🇸🇦❤️ #cristianoronaldo #georginarodriguez #paratiii #paparazzi #foryoupage #fyp

♬ original sound – 𝐆𝐈𝐎

(Foto: Instagram/georginagio)

(Foto: Instagram/georginagio)