Egnatia shkruan historinë, shpallet kampion dhe konfirmon dominimin në Shqipëri

Egnatia ka arritur të shënojë fitore ndaj Partizanit me rezultat 1-0 në finalen e ‘Final four’ në Superligën e Shqipërisë, duke u shpallur kampion.

Skuadra nga Rogozhina arriti që të marr trofeun e dytë sezonal, pasi që javë më parë fitoi edhe Kupën e Shqipërisë.

Partizani e nisi takimin më mirë, duke shënau edhe gol me Archange Bintsouka, po gjytari i njohur anglez Antony Taylor anuloi golin, pasi kongolezi kishe luajtur më parë me dorë.

Në minutën e 35-të, Engatia mori epërsinë pas një aksioni model, ku Sebastjan Spahiu harkoi në zonë për ta gjetur turkun Melih Ibrahimoglu i cilin shënoi për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më diçka interesante edhe pse skuadrat tentuan.

Në pjesën e dytë, Egnatia dhe Partizani, kishin shumë raste të shënonin gola, por që rrjetat heshtën.

Egnatia në fund ishte ajo që festoi, duke fituar titullin e kampionit për herë të parë në histori të klubit. /Telegrafi/

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Serbët inferiorë përballë Danimarkës sulmuese, marrin vetëm eliminimin e merituar

Neymar e quan lojtarin e Real Madridit më të shëmtuarin me të cilin ka luajtur ndonjëherë