Arsenali i Xhakës dhe Mustafit e mbyll me barazim ndaj WBA-së vitin 2017 (Video)

WEST BROMWICH, ENGLAND - DECEMBER 31: Jay Rodriguez of West Bromwich Albion is blocked by Shkodran Mustafi of Arsenal during the Premier League match between West Bromwich Albion and Arsenal at The Hawthorns on December 31, 2017 in West Bromwich, England. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

Arsenali ka lëshuar nga duart fitoren dhe ka barazuar 1-1 ndeshjen në udhëtim te West Bromwich Albion.

Topçinjtë kanë vazhduar serinë pozitive në Ligën Premier, duke e quar në gjashtë ndeshje rekordin pa humbje, por kanë humbur dy pikë të vlefshme nga ky takim.

Pjesa e parë e takimit ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, por asnjëra nuk arriti të gjej golin e epërsisë.

Xhaka gjatë një dueli me Jack Livermore (Getty Images)

Rastin më të mirë në 45 minutat e parë e kishte Arsenali që rrezikoi me anë të Alex Iwobit (16′), i cili ishte i pafat pasi goditë shtyllën.

Në pjesën e dytë, skuadra e Arsene Wengerit rriti trysninë dhe rastet për të tentuar të gjejnë golin e parë në ndeshjes.

Festa e Sanchezit pas golit të epërsisë (Getty Images)

Megjithatë, edhe përkundër disa rasteve atë e gjetën vetëm në minutat e fundit, ku ishte Alexis Sanchez (83′), i cili shënoi nga goditja e dënimit për 1-0.

Por, epërsia e Arsenalit nuk zgjati shumë pasi ishte Jay Rodriguez, i cili shënoi nga pika e bardhë në minutën e 89-të dhe vulosi rezultatin përfundimtar 1-1.

Rodriguez ishte i saktë nga pika e bardhë duke barazuar rezultatin (Getty Images)

Pas këtij barazimit, Arsenali vazhdon të mbetet në pozitën e pestë me 40 pikë, ndërsa WBA në vendin e 19 me 17 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, londinezët e presin rivalin lokal, Chelsea, ndërsa WBA-ja udhëton te West Hami. /Telegrafi/

Ylli i Liverpoolit ‘shpërthen’ ndaj klubit pasi transferuan një lojtar në pozicionin e tij

Dardanët me mesazh për lojtarët para ndeshjes me Qipron

"Do të jem i pari që do të largohem" - Ronaldo reagon pasi u la në bankë në ndeshjen e fundit

Ronaldo befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë