Pos që mrekullohemi me stilin e saj të modës, Gigi Hadidin e admirojmë edhe për shkak të bukurisë së saj jokonvencionale dhe gjithmonë me pamje të kuruar.

Vetë manekinia ka pranuar që nuk i përkushton tepër kujdes rregullimit, mirëpo zbulon truket e saj të preferuara të bukurisë, transmeton Telegrafi.

Kurimi i fytyrës

NEW YORK, NY - FEBRUARY 15: (EDITORS NOTE: This image was processed using digital filters) Gigi Hadid backstage at the Tommy Hilfiger Women's Fall 2016 show during New York Fashion Week: The Shows at Park Avenue Armory on February 15, 2016 in New York City. (Photo by Grant Lamos IV/Getty Images for Tommy Hilfiger)

“Nga e ëma kam mësuar që në puçrra gjatë natës të vë pastë dhëmbësh e cila i bën të thata. Vazhdimisht e praktikoj këtë gjë. Mirëpo, shpesh ndërroj pastën e dhëmbëve – një javë përdor ndonjë pastë me pepermint, ndërkaq javën tjetër pastën me cimet”.

Ngjyrosja e flokëve

Reklama

PARIS, FRANCE - JANUARY 24: Gigi Hadid walks the runway during the Versace Spring Summer 2016 show as part of Paris Fashion Week on January 24, 2016 in Paris, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

“Rregullisht nxjerr tufat tek frizeri, mirëpo të tilla të cilat, nën ndikimin e diellit, shkrihen mirë me ngjyrën time natyrale. Dëshiroj të eksperimentoj me preparate dhe nuk kam ndonjë preparat të preferuar të cilin e përdor vazhdimisht, por rregullisht i provoj gjërat e reja”.

Reklama

Teni i nxirë

NEW YORK, NY - FEBRUARY 15: Model Gigi Hadid walks the runway during the Tommy Hilfiger Women's runway show during Fall 2016 New York Fashion Week at Park Avenue Armory on February 15, 2016 in New York City. (Photo by Randy Brooke/Getty Images for Tommy Hilfiger)

“Përdor preparate për vetënxirje të lëkurës dhe assesi nuk shkoj në solarium, gjë që nuk do t’ia kisha rekomanduar asnjë vajze. I dua preparatet të cilat lëkurës i japin pak shkëlqim, por jo patjetër edhe ngjyra shtesë, shpesh të portokalltën”.

Formësimi i vetullave

NEW YORK, NY - FEBRUARY 16: Model Gigi Hadid attends the Sports Illustrated Celebrates Swimsuit 2016 at Brookfield Place on February 16, 2016 in New York City. (Photo by Bennett Raglin/Getty Images)

“Vetullat e mia janë të paprekura! (qesh). Në xhirime ndodh që të m’i rregullojnë pak, mirëpo kurrë nuk lejoj askënd të ndryshojë formën e tyre”.

Reklama

Grimi i preferuar

NEW YORK, NY - FEBRUARY 15: (EDITORS NOTE; image has been converted to black and white) Gigi Hadid backstage at the Tommy Hilfiger Women's Fall 2016 show during New York Fashion Week: The Shows at Park Avenue Armory on February 15, 2016 in New York City. (Photo by Grant Lamos IV/Getty Images for Tommy Hilfiger)

Do të dëshiroja të kisha vullnet që të bëja grim çdo ditë, mirëpo kjo thjesht nuk është e mundshme. Më vjen mirë që po shoqërohem me njerëz të cilët nga mëngjesi deri në mbrëmje vazhdimisht janë të rregulluar nga koka deri te thembrat, mirëpo unë thjesht nuk jam e tillë! /Telegrafi/

Reklama