Është mot me shi, pastaj del dielli, pastaj bie sërish shi. Kjo është fiks periudha ku ti nuk di çfarë të veshësh

Jashtë bën ftohtë, por ti do të lulëzosh me veshjet e pranverës.

Merr “më të mirën e dy botëve”, me disa nga kombinimet e mëposhtme sipas Who What Wear:

Xhinse + Bluzë me jakë të madhe ose një varëse që bie në sy, në vend të jakës

Bluzë më dizajn (abstrakt) + Një fund me shtat të lartë

E gjithë veshja xhins + Atletet më të rehatshme që keni

Pallto e lehtë + Shall + Streçe

Pallto e gjatë + Fustan + Kambale të zeza

Pulovër i lehtë + Pantallona me shtat të lartë + Bizhuteri

Kombinimi klasik: Xhinse + Bluzë e bardhë + Xhaketë + Atlete

Bluzë dhe fund me dizajne të njëjta/të ngjashme + Çizme të gjata

Fustan pranveror me dizajne me ngjyra + aksesor flokësh + vathë në formë rrethi

Pulovër të gjerlë + Xhinse të grisura + Një rrip që të marrë pak vëmendje me dizajnin

Çantë ‘pochette’ ose pakëz më e madhe + Një kostum njëngjyrësh