Met Gala 2021 erdhi dhe shkoi sa hap e mbyll sytë.

Konsideruar si një nga netët më të rëndësishme në kalendarin e modës, mbledhja ekskluzive e fondeve u mbajt dje (e hënë) në New York.

Por, mungesat e yjeve që priteshin të shfaqeshin edhe këtë vit ishin të bollshme. Sarah Jessica Parker e njohur si një nga yjet që gjithmonë është në listën e personave të veshur më së miri nuk u shfaq, as Beyonce nuk ishte.

Sarah Jessica Parker mund të mos marr pjesë në Met Gala këtë vit Sarah Jessica Parker mund të mos marr pjesë në Met Gala këtë vit

Por yjet përsëri u shfaqen në ato shkallë të famshme të Muzeut Metropolitane për festën me temë “Në Amerikë: Një Leksikon i Modës” , të veshur me modelet e tyre më të mira patriotike.

Më poshtë ua sjellim pamjet më të paharrueshme nga tapeti i kuq i mbrëmjes së kaluar:

Rita Ora

Gigi Hadid

Billie Eilish

Jennifer Lopez

Kendall Jenner

Ella Emhoff

Barbie Ferreira

Megan Fox

Iman

Normani

Rihanna

Zoe Kravitz