Njëra nga netët më të mëdha të muzikës ‘country’ u mbaj mbrëmë (e mërkurë) në Nashville.

Yjet u mblodhën në tapetin e kuq të “CMT Music Awards 2021”, duke lënë pas tonet e heshtura që përfaqësonin një vit të heshtur në vitin 2020.

Shfaqja u mbajt me një përzierje e performancave të drejtpërdrejta dhe të regjistruara me mysafirë të befasishëm që shfaqeshin në formë fizike dhe përmes videos.

Sa i përket modës, roza e ndritshme duket të jetë ngjyra më e popullarizuar në mesin e veshjeve më të mira të muzikës ‘country.

Ngjarja ka qenë prej kohësh një vend për t’u guxuar dhe yjet si nikoqirja Kelsea Ballerini nuk zhgënjyen.

Më poshtë ua sjellim yjet e veshura më së miri gjatë mbrëmjes:

Kelsea Ballerini

Mickey Guyton

Tenille Arts

Lainey Wilson

Lauren Alaina

Ingrid Andress

Carly Pearce

Sarah Hyland

/Telegrafi/