Anna Peach ka treguar trukun e saj të zgjuar të bukurisë në TikTok, i cili jep iluzionin e qerpikëve të rremë e të gjatë dhe që përdoruesit e rrjeteve sociale e quajtën të zgjuar.

Amerikania ndau një video në këtë rrjet social, ku mburret me qerpikët e saj të gjatë të mrekullueshëm. Megjithatë, vetëm pak çaste më vonë ajo zmadhoi sytë për të zbuluar se jo gjithçka ishte ashtu siç dukej.

Në vend që të paguajë për zgjatjen e qerpikëve, ajo shpjegon se si i vizaton qerpikët false në kapakun e syrit duke përdorur një laps sysh.

TikTok zbuloi si t'i lyeni qerpikët për t'i bërë të duken shumë herë më të gjatë dhe me volum! TikTok zbuloi si t'i lyeni qerpikët për t'i bërë të duken shumë herë më të gjatë dhe me volum!

“Mirë, por a mund ta dalloni se për çfarë bëhet fjalë?”, është përshkrimi i videos së saj dhe pastaj ka shpjeguar se ky është një nga truket e saj të preferuara të grimit për vajzat “dembele”.

Shumë nga ndjekësit e saj e vlerësuan këtë ide novatore në komentet në rrjetet sociale.

Një përdorues paralajmëroi se megjithëse duket e lezetshme nga përpara, duhet të jeni gjithmonë të vetëdijshëm dhe të kujdesshëm me këndet dhe kur i hapni dhe i mbyllni kapakët e syve.

Në përgjigje, Anna komentoi se kjo është e vërtetë, por është një këshillë që mund të përdoret kur mbani syze ose thjesht dëshironi të bëni një fotografi. /Telegrafi/

@annathepeach ok BUT CAN YOU TELL??? My hooded eye lid struggles and also one of my favorite lazy girl makeup hacks #lazymakeupgirl #makeuphack #hoodedeyeliner ♬ Janrah – $avannah Hannah