LAJMI I FUNDIT:

Thonj modernë: Tri lloje të manikyrit në trend – njërin e adhurojnë yjet dhe u përshtatet të gjitha moshave

Thonj modernë: Tri lloje të manikyrit në trend – njërin e adhurojnë yjet dhe u përshtatet të gjitha moshave

Tendencat e manikyrit ndryshojnë shumë shpejt, në një moment janë të njohur thonjtë “me majë”, në një moment “katror” dhe e njëjta gjë vlen edhe për ngjyrat

Reklama

Ekspertët thonë se këtë pranverë hiti absolut është “shkëlqimi” i thonjve.

Ja se çfarë lloj manikyri do të jetë në trend këtë sezon, transmeton Telegrafi.

“Shkëlqim sheqeri”

Trendi i thonjve “sheqer” erdhi nga Amerika, dhe më së shumti u popullarizua nga yjet e reja nga bota e muzikës dhe filmit. Pra, janë thonjtë “doughnut” jashtëzakonisht modernë, të cilët e kanë marrë emrin për shkak të ngjashmërisë me glazurën e sheqerit në këtë pastë. Gjëja kryesore është që ngjyra bazë të jetë më e lehtë, në mënyrë ideale baza duhet të jetë e bardhë dhe transparente.

Livanda

Ekspertët rekomandojnë që, nëse zgjidhni këtë nuancë të butë, të mos shtoni asnjë detaj në manikyr, pra pa temina shkëlqim, vizatime etj. Vetë ngjyra është mjaft efektive dhe jep një prekje elegance dhe të përsosur. Rekomandohet të aplikoni manikyrin me livando në thonjtë e gjatë.

View this post on Instagram

A post shared by Alyne Nails (@alyne_nails)

Blu e kaltër

Zakonisht zgjidhet nga zonjat më të reja, por mund të përshtatet gjithashtu edhe me një veshje më klasike dhe elegante për femra më në moshë. Në këtë rast, ekspertët rekomandojnë që të zgjidhni një manikyr monokromatik, pra pa modele dhe aksesorë. Por, nëse një ngjyrë nuk ju mjafton, mund të eksperimentoni me pjesën e sipërme – bluja e kaltër shkon shumë me një bluzë mat.

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Pse është një ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Pse është një ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kim Kardashian u bën fëmijëve çdo vit të njëjtën dhuratë për ditëlindje

Kim Kardashian u bën fëmijëve çdo vit të njëjtën dhuratë për ditëlindje

Psikoprofil
Ekziston mënyra që fëmijët t’i bindni t’i duan perimet

Ekziston mënyra që fëmijët t’i bindni t’i duan perimet

Fëmija juaj
Fustani në shenjë proteste i modeles iraniane në Festivalin e Kanës

Fustani në shenjë proteste i modeles iraniane në Festivalin e Kanës

Femra
Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Keshilla Modë
Billie Eilish vë në pah dekoltenë e bollshme e veshur me një bluzë të gjelbër

Billie Eilish vë në pah dekoltenë e bollshme e veshur me një bluzë të gjelbër

Moda
Kalo në kategori