Asnjë grim nuk është i plotë pa buzëkuq të mirë

Ndonjëherë është shumë e vështirë të gjesh nuancën ideale, mirëpo lajm i mirë është që në pranverë do të jenë në trend ngjyrat të cilat i rrinë mirë çdo nuance të lëkurës.

Si edhe në modë, po ashtu edhe në grim, theksi do të jetë në feminitet dhe elegancë, transmeton Telegrafi.

Këto tri ngjyra do të jenë më aktualet:

Pudra rozë

Me buzëkuqin e këtillë çdo veshjeje do t’i jepet notë romantike, por është ideale edhe për variantet ditore.

E kuqja koral

Nëse e doni ngjyrën e kuqe, por dëshironi variantin pak më të butë, nuancat koral janë më se të preferuara.

Ngjyra vere

Ngjyra e cila sikurse është krijuar për daljet në mbrëmje.

/Telegrafi/