Spezia ‘shokon’ Milanin, tani kuqezinjtë rrezikojnë të humbasin vendin e parë

Milani ka pësuar humbje si mysafir i Spezias me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 22-të të Serie A.

Ishte një ditë e keqe për kuqezinjtë që nuk arritën të dalin në lojën e tyre që jemi mësuar ta shohim këtë sezon.

Rastin e parë të mirë në ndeshje dhe të vetmin në pjesën e parë e kishte Riccardo Saponara i cili gjuajti, por golin e sigurt e evitoi Gianluigi Donnarumma.

Në pjesën e dytë vendasit vazhduan të kërkonin golin dhe atë e arritën në minutën e 56-të.

Giulio Maggiore ishte i saktë për 1-0.

Kur pritej reagimi i Milanit për të barazuar, në skenë doli Simone Bastoni që shënoi për 2-0.

Deri në fund nuk kishte rast dhe Milani me këtë humbje mbetet lider me 49 pikë, por tani Interi mund ta parakalojë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ylli i Real Madridit i qëndron besnik klubit, kërkon publikisht rinovimin e kontratës

UEFA ia beson ndarjen e drejtësisë në ndeshjen Sporting – Real Madrid katër gjyqtareve shqiptare

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Williams refuzoi ofertën e Barcelonës këtë verë

Flick merr vendimin përfundimtar – ylli i Barcelonës nuk do të luajë ndaj Gironës

"Të largohem nga Barcelona për 120 milionë euro?", Lamine Yamal flet të ardhmen e tij

Dy lojtarët që Mikel Arteta i do me çdo kusht tek Arsenali pas rinovimit të kontratës