Ndërpritet ecuria fantastike e Milanit pa humbje, Lille e demolon në San Siro

Lille ka qenë skuadra që i ka ndërprerë ecurinë fantastike prej 24 ndeshjeve pa humbje Milanit në gara zyrtare.

Skuadra franceze e ka demoluar Milanin në San Siro pasi e ka mposhtur me rezultat të thellë 0-3, në një ndeshje ku shkëlqeu turku Yazici me het-trik.

Mysafirët fituan penallti në minutën e 22-të, kur Alessio Romagnoli e pengoi në zonë turkun Yazici.

23-vjeçari mori përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe shënoi gol për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij 0-1.

Përkundër insistimit të Rossonerëve për ta barazuar rezultatin, një gjë e tillë nuk ndodhi.

Kësisoj 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan me epërsinë e mysafirëve 0-1.

Edhe pjesa e dytë nisi për mrekulli për mysafirët, ku në minutën e 55-të, Yazici shënoi një gol të bukur nga distanca për 0-2.

Vetëm tre minuta më vonë, mysafirët bënë një aksion fantastik ku David asistoi bukur për Yazicin i cili shënoi dhe kompletoi het-trikun e tij për 0-3.

Milani tentoi të rikthehet në lojë në vazhdim të ndeshjes, por një gjë e tillë ishte e pamundur.

Skuadra franceze u rikthye në mbrojtje dhe menaxhoi mirë ndeshjen duke marrë një fitore të madhe në San Siro 0-3.

Pas kësaj fitore, Lille mbanë pozitën e parë në tabelë me shtatë pikë, ndërsa Milan mbetet e dyta me një pikë më pak.

Ndeshja e radhës përsëri do të jetë mes dy skuadrave, por do të spostohet në Francë. /Telegrafi/

Tragjedi nga Athina: Lojtari i Kombëtares së Greqisë, ish lojtari i Sheffield United është gjetur i vdekur në pishinë

Red Bull do ta blejë një klub tjetër pak orë pasi konfirmuan Jurgen Kloppin

Neymar, Trent dhe 9 lojtarë të tjerë që Barcelona mund t'i transferojë falas në vitin 2025

Rudiger emëron lojtarin më të nënvlerësuar në histori të futbollit

Arsenal do t'i ndryshojë protokollet para dhe pas ndeshjes shkaku i Conor McGregor