LAJMI I FUNDIT:

Detajet nga Shorti i Ligës së Kampionëve dhe ndarja e çmimeve të UEFA-s

Detajet nga Shorti i Ligës së Kampionëve dhe ndarja e çmimeve të UEFA-s

Është mbajtur (e enjte/25 gusht) shorti i Ligës së Kampionëve për fazën grupore të sezonit 2022/2023, ku 32 klubet e kualifikuara e mësuan fatin e tyre dhe grupet.

Reklama

Ceremonia u zhvillua në Stamboll të Turqisë, ndërsa gjatë këtij evenimenti ndër të tjera u zgjodhën edhe trajneri më i mirë dhe futbollisti më i mirë në të dyja konkurrencat (femra dhe meshkuj).

Edicioni i 68-të të garës më të madhe evropiane për klubi, i 31-ti prej se quhet Liga e Kampionëve, ka filluar me 21 qershor 2022 (me fazat kualifikuese) dhe do të përfundojë me finalen e 10 qershorit 2023.

(Foto: UEFA)

Telegrafi jua ka sjellë të gjitha përditësimet më të fundit nga shorti i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve për sezonin 2022/2023.


25/08/2022 19:17

Futbollisti i Vitit – Karim Benzema


Fitues: Karim Benzema – Real Madrid

Reklama

Të nominuar: Thibaut Courtois (Real Madrid), Kevin de Bruyne (Man City)


25/08/2022 19:14

Futbollistja e Vitit – Alexia Putellas


Fituese: Alexia Putellas – Barcelona

Reklama

Të nominuara: Beth Mead (Arsenal), Lena Oberdorf (Wolfsburg)

(Foto: Goal)

25/08/2022 19:05

Carlo Ancelotti – Trajneri i Vitit (meshkuj) sipas UEFA-s


Fitues: Carlo Ancelotti – Real Madrid

Reklama

Të nominuar: Pep Guardiola (Man City), Jurgen Klopp (Liverpool)


25/08/2022 19:03

Sarina Wiegman – Trajnerja e Vitit (femrat) sipas UEFA-s


Fitues: Sarina Wiegman – Angli

Reklama

Të nominuar: Sonia Bompastor (Lyon), Martina Voss-Tecklenburg (Gjermani)

(Foto: Goal)

25/08/2022 19:02

Të gjitha GRUPET e Ligës së Kampionëve për sezonin 2022/2023


Grupi A

Reklama

Ajax

Liverpool

Napoli

Rangers

Grupi B

Porto

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen

Club Brugge

Grupi C

Bayern Munich

Barcelona

Inter

Victoria Plzen

Grupi D

Eintracht Frankfurt

Tottenham Hotspur

Sporting Lisbon

Marseille

Grupi E

Milan

Chelsea

Salzburg

Dinamo Zagreb

Grupi F

Real Madrid

RB Leipzig

Shakhtar Donetsk

Celtic

Grupi G

Manchester City

Sevilla

Borussia Dortmund

Copenhagen

Grupi H

Paris Saint-Germain

Juventus

Benfica

Maccabi Haifa


25/08/2022 19:00

Grupi C


Bayern Munich

Reklama

Barcelona

Inter

Victoria Plzen


25/08/2022 18:59

Grupi H


Paris Saint-Germain

Reklama

Juventus

Benfica

Maccabi Haifa


25/08/2022 18:58

Grupi E


Milan

Reklama

Chelsea

Salzburg

Dinamo Zagreb


25/08/2022 18:57

Grupi A


Ajax

Reklama

Liverpool

Napoli

Rangers


25/08/2022 18:56

Grupi B


Porto

Reklama

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen

Club Brugge


25/08/2022 18:55

Grupi G


Manchester City

Reklama

Sevilla

Borussia Dortmund

Copenhagen


25/08/2022 18:53

Grupi D


Eintracht Frankfurt

Reklama

Tottenham Hotspur

Sporting Lisbon

Marseille


25/08/2022 18:52

Grupi F


Real Madrid

Reklama

RB Leipzig

Shakhtar Donetsk

Celtic


25/08/2022 18:49

Interi në Grupin C


Grupi C

Reklama

Bayern Munich

Barcelona

Inter


25/08/2022 18:49

Shakhtar Donetsk në Grupin F


Grupi F

Reklama

Real Madrid

RB Leipzig

Shakhtar Donetsk


25/08/2022 18:48

Sporting Lisbona në Grupin D


Grupi D

Reklama

Eintracht Frankfurt

Tottenham Hotspur

Sporting Lisbon


25/08/2022 18:47

Bayer Leverkuseni në Grupin B


Grupi B

Reklama

Porto

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen


25/08/2022 18:47

Borussia Dortmundi në Grupin G


Grupi G

Reklama

Manchester City

Sevilla

Borussia Dortmund


25/08/2022 18:46

Benfica në Grupin H


Grupi H

Reklama

Paris Saint-Germain

Juventus

Benfica


25/08/2022 18:45

Salzburgu në Grupin E


Grupi E

Reklama

Milan

Chelsea

Salzburg