Detajet e ndeshjes Greqi 2-0 Kosovë

(Foto: Twitter/Ethniki Omada)

Kosovaishte mysafire e Greqisë (2-0) për ndeshjen e katërt në kuadër të Grupit 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Në ndeshjen që u zhvillua në Panthessaliko Stadium në Volos, Dardanët ishin në kërkim të pikëve të plota në mënyrë që ta barazonin liderin e grupit, por nuk ia dolën.

Skuadra jonë ka arkëtuar gjashtë pikë në katër sfidat e parë duke humbur vetëm nga Helenët, ndërsa ekipi nikoqir i ka fituar të gjitha katër takimet.

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për të gjitha detajet e sfidës Greqi 1–0 Kosovë.

Përfundon ndeshja

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Greqisë dhe Kosovës (2-0) në kuadër të Ligës së Kombeve.

Helenët kanë fituar me rezultat minimal takimin e zhvilluar në Panthessaliko Stadium në Volos në kuadër të Grupit 2 në Ligën C të Ligës së Kombeve.

12/06/2022 22:42

Goli i dytë për Greqinë

Derisa mysafirët bënin përpjekjet e fundit për ta barazuar rezultatin, Petros Mantalos shënoi edhe golin e dytë për nikoqirët (90’+9).

12/06/2022 22:36

90’+3 Harkim nga këndi për Kosovën që nuk shfrytëzohet në mënyrën më të mirë.

12/06/2022 22:34

90′ Tetë minuta lojë shtesë për shkak të ndërprerjes së mëhershme.

12/06/2022 22:32

89′ Vazhdojnë përpjekjet e vizitorëve për t’i barazuar shifrat, por e kanë shumë të vështirë.

12/06/2022 22:27

84′ Një rrezik i krijuar nga Rashica që shkon mbi portë.

12/06/2022 22:22

79′ Situatë e dyshimtë, por gjyqtari thotë se nuk ka penallti për Muriqin.

12/06/2022 22:20

Rifillon ndeshja

78′ Pas një ndërprerjeje rreth pesëminutëshe, ka rifilluar ndeshja në Panthessaliko Stadium në Volos.

12/06/2022 22:17

Ndërpritet për një çast loja

Tifozët vendas hedhin gjësende dhe mjete piroteknike në fushë pas golit të epërsisë.

Lojtarët e Kosovës ankohen te gjyqtarët dhe delegatët.

Futbollistët grekë kanë shkuar për t’i qetësuar tifozët e tyre.

12/06/2022 22:13

Greqia kalon në epërsi

71’ Kosova ka pranuar gol në përballjen ndaj Greqisë. Petros Mantalos harkoi në zonë, ndërsa Georgios Giakoumakis realizoi me kokë.

12/06/2022 22:11

68′ Gjyqtari i ndeshjes nuk e vlerëson se duhet të konsultohet VAR-i për situatën e Rrahmanit që është shtyrë në zonë. Vazhdon ndeshja.

12/06/2022 22:10

67′ Harkim nga këndi për Kosovën. Dardanët kërkojnë penallti pas një ndërhyrjeje në Rrahmanin.

12/06/2022 22:07

64′ Vendasit arrijnë me një aksion para portës së Muric, por goditja e me gjoks e lojtarit kundërshtar shkon jashtë.

12/06/2022 22:03

60’ Të tjera përpjekje të grekëve për t’i vënë në presion vizitorët, të cilët pas një orë lojë vazhdojnë të jenë të pathyeshëm.

12/06/2022 21:55

52’ Pasqyrë e njëjtë e lojës edhe në fraksionin e dytë të lojës me grekët që po e dominojnë lojën dhe Dardanët që po mbrohen.

12/06/2022 21:48

Zëvendësime në të dyja skuadrat

46’ Donat Rrudhani e ka lëshuar fushën për Florian Loshajn te Kosova.

46’ Petros Mantalos ka hyrë në vend të Anastasios Chatzigiovannis te Greqia.

Fillon pjesa e dytë

46’ Ka nisur pjesa e dytë e takimit ndërmjet Greqisë dhe Kosovës që zhvillohet në Panthessaliko Stadium në Volos.

Helenet e dominuan fraksionin e parë, megjithatë Dardanët arritën ta mbanin portën të paprekur.

12/06/2022 21:43

Statistikat e pjesës së parë

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

“Mourinho më përjashtoi nga ekipi i parë dhe më dërgoi të stërvitsha te fëmijët pa më folur apo paralajmëruar” - rrëfimi shokues i gjermanit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

"Do ta mbaj për vete atë që mendoj" - Araujo nuk përgjigjet direk për Gudoganin, por lë shumë për të kuptuar