Lamine Yamal shënon golin e parë sezonal me Barcelonën – kaloi bukur Williamsin dhe gjen rrjetën me një devijimi

Barcelona shënoi fillimisht për epërsinë prej 1-0 ndaj Athletic Bilbaos, falë  golit të parë të sezonit të Lamine Yamal, por baskët barazuan pastaj në 1-1 me Oihan Sancet.

Pas paraqitjeve të mira në Euro 2024, Lamine Yamal, u kthye te goli në ndeshjen e sotme në minutën e 24-të.

Asnjëra palë nuk krijoi shumë në fazat fillestare të ndeshjes, me Nico Williams që tentoi ta pengonte, por që nuk arriti.

Yamal gjuajti bukur nga distanca dhe pastaj u ndihmua edhe nga një devijim për të shënuar për 1-0.

Por nuk vonoi shumë dhe Athletic Bilbao fitoi penallti, pasi Pau Cubarsi ndali Alex Berenguer në zonë dhe vetëm pas rishikimit të VAR u vendos për penallti.

Oihan Sancet ishte e saktë dhe shënoi për 1-1 nga pika e bardhë.

Edhe pas gjashtë minutave shtesë nuk kishte më gola dhe skuadrat shkuan në pushim me barazim. /Telegrafi/

Transferimet e fundit të afati kalimtar veror – klubet po punojnë për të mbyllur goditjet e fundit

Hansi Flick tregon se çfarë i tha Nico Williamsit pas ndeshjes mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos

Juventus i frikshëm në afatin kalimtar - pasi siguroi dy sulmues, do të tentojë të mbyllë marrëveshjet me Koopmeiners dhe Sancho

"Është e trishtueshme për një futbollist pasi fiton milionat çdo vit” - Moggi e godet keq Koopmeinersin për strategjinë e tij

Dy gola pasi i tha 'po' Kosovës - dardani i ri Elvis Rexhebeçaj flet për nisjen e sezonit dhe synimet

Soucek po konsiderohet ‘hero’ pasi la festën në gjysmë dhe shpëtoi një djalë që e kishin zënë reklamat pas festës së tifozëve të West Ham