Sot gjithçka ka ndryshuar, ndaj çorapet e bardha të kombinuara me këpucët e zeza është në rregull

Ky trend ka marrë hov aq shumë saqë ato jo vetëm e veshin me kostume formale, por i kombinojnë edhe me stilin e rrugëve, në mënyrë që të përshtatet në mënyrë përsosur me xhinse, këmishë të mirë të madhe që do të përshtatej shkëlqyeshëm me këpucë dhe çorape.

Kombinimin e këtillë e ka bërë edhe aktorja Kristen Stewart, transmeton Telegrafi.

Por ka disa mënyra të tjera për të kombinuar këto dy pjesë, për shembull me xhaketa dhe këmisha:

1. Mund të zgjidhni një këmishë të madhe, dhe të njëjtën prerje dhe xhaketë dhe kështu t’i kombinoni për të sjellë një kombinim pak më solemn sesa ka veshur Kristen Stewart.

Reklama
Reklama

2. Me pantallona ngjyrë të errët dhe një këmishë të bardhë me jakë, një çantë klasike mbi supe, ky kombinim këpucësh dhe çorapesh është perfekt për një rast biznesi.

3. Një fund i zi me një këmishë tërësisht të gjerë dhe syze të errëta janë një zgjedhje e shkëlqyer për botën rinore.

/Telegrafi/