Dukesha e Kembrixhit, 39 vjeçe, mori pjesë në shërbimin e Ditës së Përkujtimit të së dielës në Londër, e veshur me një veshje tërësisht të zezë, në krye me një kapelë.

Kjo kapelë tërhoqi krahasimin me Princeshën Diana, e cila mbante një kapelë me formë të ngjashme në të njëjtën ngjarje vjetore në vitin 1992.

Kapela është një version i zi i një kapele që Middleton tashmë e ka në ngjyrë të kaltër.

Të dielën, ajo e kombinoi atë me një xhaketë të stilit ushtarak nga Alexander McQueen, të cilën e veshi për herë të parë në Ditën e Përkujtimit në 2018, me një shall ndryshe.

Ndërsa stili i veçantë duket jashtëzakonisht i ngjashëm me kapelën e Dianës, është gjithashtu një formë e preferuar nga Mbretëresha Elizabeth II, e cila vendosi në minutën e fundit të anashkalojë eventin e këtij viti pasi e ndrydhi shpinën, sipas pallatit.

Middleton tregoi mbështetjen e saj për trupat me tre lulëkuqe tradicionale, si dhe një karficë kristali. /Telegrafi/