Juventusi i bashkohet Barcelonës në fazën tjetër (Video)

Juventusi i është bashkuar Barcelonës në fazën e eliminimit direkt nga Grupi D.

Bardhezinjtë arritën të shënojë fitore me mjaftë vështirësi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0.

Juventusi e nisi seriozisht takimin duke atakuar portën e grekëve.

Në minutën e 15-të erdhi edhe goli, kur Alex Sandro asiston bukur për Juan Cuadradon i cili nga afër nuk e kishte të vështirë të shënonte për 1-0.

Në pjesën e parë Juventusi rrezikoi me Higuain, pro goditja e tij u bllokua.

Juventusi në festë

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë grekët ishin më të mirë duke rrezikuar disa herë. Uros Djurdjevic dhe Marko Marin, por pa sukses.

Rastin më të mirë për Olympiacosin e kishte Marin, i cili goditi shtyllën nga afër në minutën e 83-të.

Juventusi mbylli ndeshjen me golin e Bernardeschit të shënuar në fund.

Me këtë fitore Juventus arrin në kuotën e 11 pikëve dhe e mbyll grupin D në pozitën e dytë.

Në anën tjetër Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sporting Lisbonës me rezultat 2-0.

Katalunasit kanë pushuar shumicën e lojtarëve kryesor për këtë ndeshje, përfshirë edhe Lionel Messin.

Andre Gomes në aksion /Getty Images)

Golin e parë për Barcelonën e shënoi Paco Alcacer, e në fund Mathieu shënoi autgol.