Interi vazhdon me fitore, triumfon ndaj Bolognas dhe i afrohet kreut

Interi ka fituar me rezultat 3-1 ndeshjen ndaj Bolognas në kuadër të javës së dhjetë në Serie A.

Nerazzurrët kanë vazhduar serinë pozitive duke shkuar në tri fitore radhazi dhe duke iu ofruar në vetëm dy pikë Milanit në pozitën e parë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të vendasve, të cilët përveç rasteve të shumta arritën të shënojnë edhe dy gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas 16-të minutave lojë dhe ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi për 1-0, ndërsa Achraf Hakimi (45’) shënoi për 2-0.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë dhe të dy skuadrat arritën të shënojnë nga një gol.

Të parët golin e gjeten mysafirët duke shënuar për 2-1 me anë të Emanuel Vignato (67’) dhe duke ia vështirësuar punët Interit.

Megjithatë, zikaltrit arritën në minutën e 70-të të shënojnë edhe një gol me anë të Hakimit, i cili shënoi për 3-1 dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Interi e sheh veten në pozitën e dytë me 21 pikë, ndërsa Bologna renditet e 10-ta me 12 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Nerazzurrët udhëtojnë te Cagliari, ndërsa Bologna e pret Romën. /Telegrafi/

Ferdinand bën një parashikim të guximshëm për Euro 2024, i thotë Southgatet të bëjë tri ndryshime te Anglia

Mario Mitaj dhe Medon Berisha, rekordmenët kuqezi në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024