Zlatan Ibrahimovic e ka fituar çmimin ‘Puskas’ për golin më të bukur të vitit 2013, njofton Telegrafi.

Ky çmim, i cili është emëruar sipas sulmuesit legjendar hungarez të Real Madridit, Ferenc Puskas, i ndahet sulmuesit për golin më spektakolar të vitit.

Dhe padyshim që goli i Ibracadabras meritoi të shpallej më i bukuri.

“Jam shumë krenar që gjendem sonte këtu dhe i uroj të gjithë të nominuarit dhe fituesit tjerë. Për trofeun e madh më vonë (Topin e Artë), le të fitojë më i miri”, ka deklaruar suedezi.

Tre nominimet ishin:

Zlatan Ibrahimovic (PSG) për golin me përfaqësuesen e Suedisë ndaj Anglisë.

Neymar (Barcelona) për golin kundër Japonisë në Kupën e Konfederatave.

Nemanja Matic (Benfica) për golin me vole kundër Portos.

/Telegrafi/