Zlatan Ibrahimovic është bërë golashënuesi më i mirë në histori të Paris Saint-Germainit pas dy golave kundër Marseille.

Reprezentuesi suedez e ka kaluar legjendën e klubit, Pauleta, i cili e mbante rekordin, transmeton koha.net.

Ibra realizoi golin e 109-të dhe të 110-të për PSG-në duke hyrë në histori për vetëm tri sezone.

Pauleta kishte arritur këtë titull për pesë vjet, edhe pse nuk e kishte fituar titullin e Ligue 1, përderisa Ibrahimovic ka qenë i rëndësishëm në tre titujt e kampionit për PSG-në.