Festa e çmendur që u kthye në zhgënjim: Tifozët e Hamburgut festuan rikthimin në Bundesliga – por Heidenheimi ua ndali gëzimin

Ka pasur disa skena të jashtëzakonshme në Gjermani, derisa ato kanë ndodhur në minutat e fundit të një ndeshje.

Mbështetësit e Hamburgut hynë në fushë pasi skuadra e tyre mundi Sandhausen 1-0, duke menduar se ishin promovuar në Bundesligë.

Por, ndërsa festimet ishin duke u zhvilluar në fushë, Heidenheim, i cili ishte vetëm dy pikë prapa Hamburgut në tabelë, ishte ende duke luajtur kundër Regensburg.

Me rezultatin 2-1 në minutat e fundit të ndeshjes, Heidenheimit i nevojiteshin dy gola për të siguruar promovimin, me Hamburgun që tashmë kishte filluar festimet.

Megjithatë, një gol i barazimit në minutën e 93-të nisi një nga rikthimet më të shquara të futbollit, përpara se Tim Kleindienst të përfundonte misionin e pamundur në minutën e 99-të, që do të thotë se Heidenheim u inkuadrua për hetë të parë në histori në Bundesligë.

Kaosi pasoi mes tifozëve të Hamburgut, me festimet që shpejt u kthyen në ankth pasi mbështetësit e kuptuan se në fund të fundit nuk ishin promovuar.

Për shkak të mënyrës unike të formulimit të kategorive gjermane, Hamburgu do të ketë ende shansin për t’u promovuar në një ndeshje play-off kundër Stuttgartit. /Telegrafi/

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Sigurimi i shkakton lëndim yllit të Portugalisë duke ndjekur tifozin që hyri në fushë

Robin Hranac, lojtari më pafat deri tani në Euro 2024

E kryer, Bayern Munich bën goditjen e madhe nga Anglia

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë