LAJMI I FUNDIT:

Debat i ashpër, mes Albulena Haxhiut e Armend Zemajt: Shikojini pamjet, e përplasjes së sotme të dyfishtë (Video)

Debat i ashpër, mes Albulena Haxhiut e Armend Zemajt: Shikojini pamjet, e përplasjes së sotme të dyfishtë (Video)

Rreth rastit të vdekjes së Astrit Deharit u debatua sot, madje ashpër, në Komisionin për Legjislacion të Kuvendit të Kosovës.

Kërkesën e kryetares së komisionit, Albulena Haxhiu, që të ftohet për raportim minsitrja Dhurata Hoxha dhe kryeprokurori Sylë Hoxha, u kundërshtua nga deputetët e pozitës.

Këta të fundit edhe lëshuan mbledhjen.

Debati i Haxhiu-Zemaj ka vazhduar edhe në Info Magazine të Klan Kosovës.

Çështja e nxehtë ka qenë përsëri vdekja e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Zemaj e Haxhiu, siç është pritur, nuk kanë gjetur pajtim për këtë çështje dhe mënyrën si po trajtohet ky rast.

Deputetët kanë shkëmbyer akuza dhe kanë komentuar ashpër qasjet e njëri-tjetrit. /Klan Kosova/

Në trend Lajme

Më shumë
Haxhiu nga Podujeva vdiq në Qabe, teologu tregon pse trupi i të ndjerit nuk mund të kthehet nga Arabia

Haxhiu nga Podujeva vdiq në Qabe, teologu tregon pse trupi i të ndjerit nuk mund të kthehet nga Arabia

Sociale
Krerët e institucioneve dhe të partive politike shprehin ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Krerët e institucioneve dhe të partive politike shprehin ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Shtatë persona të lënduar në një aksident mes dy veturave në Mrasor të Rahovecit

Shtatë persona të lënduar në një aksident mes dy veturave në Mrasor të Rahovecit

Kronika e Zezë
Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

Lajme
Në Kosovë mbi 10 mijë persona të varur nga droga, 5 mijë nga kokaina

Në Kosovë mbi 10 mijë persona të varur nga droga, 5 mijë nga kokaina

Sociale
Kalo në kategori