E thjeshtë, argëtuese dhe relaksuese…

Na është kthyer trendi i popullarizuar i viteve shtatëdhjetë, transmeton Telegrafi.

Ky stil flokësh nuk është i ri – ishte i popullarizuar gjatë viteve shtatëdhjetë të shekullit të kaluar, ndërsa tani sërish po kthehet në modë.

Është joshës për shkak të thjeshtësisë që ka dhe nuk kërkon shumë mirëmbajtje dhe mund të duket super!

Stili i këtillë i flokëve arrihet me qethje flokësh në shtresa dhe me “balluke të çrregullta”, të cilat rrumbullakojnë fytyrën.

Mund ta bartësh në cilin do tip flokësh dhe duket super edhe në flokë kaçurrelë.

Këto dama të famshme kanë vendosur për këtë trend dhe kanë treguar që është kthyer në modë:

Julianne Hough

Mila Jovovich

Adir Abergel

Sarah Hyland

Sandra Oh

/Telegrafi/