Zekirja Ramadani flet pas humbjes së Prishtinës nga Gjilani

Prishtina u mposht në shtëpi nga Gjilani me rezultat 2-0 në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës.

Prishtina humbi si vendas nga golat Fiton Hajdarit në pjesën e parë dhe Gerhard Prognit në minutat shtesë të ndeshje.

Kjo humbje ka lënë shije të hidhur te trajneri i Prishtinës, Ramadani.

“Nuk treguam grintë, nuk dhamë asgjë për të fituar. Madje, nuk dhamë as për të barazuar, shpërdoruam raste, humbëm penaltinë dhe kjo është e gjitha”, ka thënë fillimisht Ramadani pas ndeshjes.

Tutje, trajneri nga Maqedonia e Veriut ka folur edhe për ndeshjen e ardhshme ndaj Ballkanit, ku ka thënë se pret fitore.

“Prishtina edhe po të luaj me juniorë për objektiv e ka fitoren”, përfundoi trajneri i Prishtinës.

Prishtina mbetet në pozitën e katërt me 11 pikë, por që ka një ndeshje për të zhvilluar në shtëpi me Dritën. /Telegrafi/

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Rumanisë – Foda iu beson senatorëve

Koeman e përjashtoi nga Holanda për shkak të kalimit në Arabi Saudite, Bergwijn i përgjigjet brutalisht

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Ronaldo: Të fitosh Evropianin është e barabartë me fitimin e Kupës së Botës

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme