LAJMI I FUNDIT:

Xhinset e stampuara janë rikthyer përsëri në trend

Xhinset e stampuara janë rikthyer përsëri në trend

Ne do të pranojmë se është dashur ca kohë për t’u rikthyer në aktivitet tona normale, si në të vërtetë të vishesh ditë për ditë dhe të kesh vende të vërteta, të mbushura me njerëz për të shkuar.

Por tani që trupat tanë (disa) të vaksinuar janë mësuar me veshjet me rripa, takat dhe pantallonat, është koha që gjërat të ngrihen me xhinse të stampuara.


Drejt në përputhje me trendin kaotik të fundeve, xhinset me stampime grafike janë shfaqur në të famshmit e sotëm për disa muaj tani.

Në shkurt 2021, Kylie Jenner pozoi me një palë pantallona nga Tom Ford për Gucci Pranverë / Verë 2001, ndërsa Bella Hadid gjithashtu ka provuar të jetë një fanse e madhe, duke zotëruar pantallona të stampuara gjithashtu.

View this post on Instagram

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)


Mund të argumentohet se këto dy gra janë pioniere kur bëhet fjalë për modën – ato shpesh veshin sende që frymëzojnë pjesën tjetër të botës, edhe nëse fillimisht hezitojmë t’i veshim.

Pra, nëse të dyja – Hadid dhe Jenner janë në bord me xhinse të stampuara – një trend që ne patjetër e mbajmë mend nga viti 2012 – është e mundur që ky stil të jetë gati kudo këtë verë.

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)


Në fakt, ringritja e xhinseve të stampuara tashmë ka filluar dhe më poshtë ua sjellim disa mënyra se si t’i kombinoni:

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Femra
Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë - parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë - parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Grim
Si ta mbani një mashkull duke filluar me ‘rregullin e artë’

Si ta mbani një mashkull duke filluar me ‘rregullin e artë’

Në çift
Kthimi i xhinseve të ngushta: Pantallona super të ngushta për lojëra në stil atraktiv nga mëngjesi në mbrëmje

Kthimi i xhinseve të ngushta: Pantallona super të ngushta për lojëra në stil atraktiv nga mëngjesi në mbrëmje

Moda
Kur nëna kujdeset tepër për fëmijën: Kjo nuk është dashuri, është problem!

Kur nëna kujdeset tepër për fëmijën: Kjo nuk është dashuri, është problem!

Këshilla për prindër
Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Femra
Kalo në kategori