Kate Beckinsale është e gatshme të shkojë në vende të çuditshme për rutinën e saj të bukurisë.

Aktorja, njoftoi të martën se është zëdhënësja e re për MRVL Skin Solutions, një markë që përdor helmin e akrepit të kaltër në produktet e saj kundër plakjes.

Beckinsale do të ndihmojë në lansimin e gamës me gjashtë produkte të MRVL këtë vjeshtë, e cila përfshin një krem ​​shërimi, krem ​​hialuronik, krem ​​nate, serum, krem ​​për sytë dhe maskë kolagjeni-të gjitha me helmin e akrepit.


“Ky peptid është vërtetuar klinikisht se ndihmon në stimulimin e prodhimit natyral të kolagjenit, lufton radikalet e lira, ndihmon në rigjenerimin e simptomave të lëkurës së dëmtuar dhe zbut pamjen e vijave të imta dhe rrudhave”, pohon faqja e internetit e MRVL.

Megjithëse helmi i krijesës së vogël akoma vdekjeprurëse nuk është përdorur ende në kujdesin e lëkurës, ai është studiuar në fushën mjekësore. /Telegrafi/