Nuk ka fitues në derbin spektakolar të Madonninas (Video)

Derby della Madonnina i parë i sezonit 2016/17 mes Milanit dhe Interit përfundoi në paqe, me rezultat 2-2.

Nerazzurrët ishin më të mirë në këtë takim, por shpëtuan në fund nga humbja.

cxu0814xcaag_i9

Derbi filloi me rastin e Ivan Perisic në minutën e 15-të, por Gianluigi Donnarumma nuk u befasua. Kroati kishte një tjetër rast të mirë edhe në minutën e 24.

Goli i parë në takim erdhi nga Suso në minutën e 43-të. Spanjolli me një goditje mjeshtërore mposhti Samir Handanovicin dhe me rezultatin 1-0 skuadrat shkuan në pushim.

cxu9lczwiaao7ok

Mysafirët barazuan po ashtu me një gol të bukur në minutën e 53-të, autor i të cilit ishte Antonio Candreva.

cxvivbmweaa3dhg

Por, vendasit rikthyen epërsinë vetëm pas pesë minutash prapë me anë të Susos, por këtë herë spanjolli shënoi pas disa lëvizjesh të bukura në zonën e rreptësisë.

cxu9lcawqaev5fb

Në minutën e 67-të, Perisic kishte një tjetër rast të mirë, por centimetrat shpëtuan portën e Donnarummas.

Interi sulmoi deri në fund dhe kjo iu shpagua pasi në minutat shtesë të takimit shënoi Ivan Perisic.

cxvixezxuaababt

Pas këtij barazimi, Milani vazhdon në vendin e tretë me 26 pikë, kurse Interi ngjitet në pozitën e nëntë me 18 pikë. /Telegrafi/

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve