Mirlind Daku ka shënuar het-trik në fitoren e Muras

Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku ka shkëlqyer në fitoren e skuadrës së tij, Mura ndaj Goricas, në kuadër të xhiros së 35-të të elitës së futbollit të Sllovenisë.

Mura fitoi me rezultat 4-2, ndërsa Daku arriti të shënojë het-trik në këtë ndeshje.

Sulmuesi 25-vjeçar fillimisht shënoi për barazimin e rezultatin në 2-2, në minutën e 53-të.

Golit tjetër për 3-2 iu gëzua vetëm dy minuta më pas, ndërsa het-trikun e kompletoi në minutën e 69-të.

Një gol Gorican e shënoi edhe mesfushori shqiptar Bernard Karrica.

Mura e Dakut pas 35 ndeshjeve ka 49 pikë në pozitën e gjashtë, ndërsa sulmuesi ka 18 gola dhe është i dyti në listën e realizatorëve ër këtë sezon. /Telegrafi/

Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

A ishte afër transferimit tek Barcelona këtë verë? Williams tregon gjithçka

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Formacionet zyrtare, Man Utd vs Liverpool: Ten Hag dhe Slot startojnë me më të mirët

Arsenali u refuzua nga një lojtar i kategorisë së dytë në Angli – kjo i dha një goditje të madhe planeve të Artetës