Liverpooli nuk di të ndalet, mposht Tottenhamin dhe vazhdon kryesimin në Ligën Premier

Liverpooli ka marrë një fitore të madhe në udhëtim tek Tottenham Hotspur 1-2.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ishte më e mirë në fushë që nga fillimi i kësaj sfide.

Por për ta parë golin e parë në këtë sfidë u desh të pritej minuta e 39-të e kësaj ndeshje.

Kapiteni James Milner harkoi nga këndi, ndërsa mesfushori holandez Wijnaldum shënoi me kokë për 0-1.

(Photo: LVC/Twitter)

Me epërsinë minimale të Liverpoolit 0-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesën e dytë vendasit e nisën duke sulmuar për ta gjetur golin e barazimit.

Por Alisson dhe Liverpooli shpëtuan pasi goditja nga Lucas Moura u ndal vetëm nga shtylla.

Sadio Mane u kundërpërgjigj pas disa minutave por pa arritur cakun.

E për ta dyfishuar epërsinë e Liverpoolit u përkujdes sulmuesi brazilian Roberto Firmino që shënoi nga afërsia pas një gabimi në mbrojtje për 0-2 në minutën e 54.

Deri në fund Tottenham krejt çka arriti të bëj është të shënonte golin ngushëllues me anë të zëvendësuesit Erik Lamela në minutën e 93-të.

Kësisoj Liverpool vazhdon dominimin në Ligën Premier pasi në pesë javë ka marrë po aq fitore.

Në anën tjetër për Tottenham kjo ishte humbja e dytë rresht pasi shënoi tri fitore në tri ndeshjet e para.

Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp në javën e ardhshme pret Southamptonin, ndërsa Spurs luajnë në udhëtim tek Brighton. /Telegrafi/

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Pse Osimhen duhet të nënshkruajë kontratë të re me Napolin përpara se të kalojë te Galatasaray

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Shtohen problemet për Real Madridin, lëndohen dy yjet e skuadrës

Roy Keane parashikon në cilën pozitë do të përfundojë Man Utd pas humbjes ndaj Liverpoolit