LAJMI I FUNDIT:

Lakers vazhdojnë me fitore nën shkëlqimin e Kuzmas, fitore e thellë edhe e Bostonit

Lakers vazhdojnë me fitore nën shkëlqimin e Kuzmas, fitore e thellë edhe e Bostonit

Los Angeles Lakers ka triumfuar në duelin ndaj Detroit Pistons me rezultat 113-100 që u zhvillua në Staples Center.

Lakers ishin më të mirë në periudha të gjera në këtë takim, kurse shkëlqeu Kyle Kuzma i cili ishte fantastik me 67 për qind saktësi nga gjuajtjet.

Brandon Ingram shtoi 10 pikë në këtë duel kurse KC Pope shtoi 15 pikë.


https://www.youtube.com/watch?v=F7LTUMh95wM

Te Detroiti më i miri ishte Blake Griffin me 16 pikë, kurse Reggie Jackson realizoi 15 pikë.

Bostoni ishte i papërmbajtshëm me mbi 30 asistime dhe mbi epërsi prej 30 pikësh që u kurorëzua me fitoren e radhës 135-108.

Jayson Tatum realizoi 20 pikë dhe Marcus Morris 22 pikë, kurse Broën shtoi 22 tjera nga stoli.

Te Indiana më i miri ishte lituanezi Domantas Sabonis me 20 pikë, kurse Oladipo shtoi 17 pikë të tjera.

https://www.youtube.com/watch?v=XsNP2KA2eMQ

Bostoni po afrohet drejt vendeve të para në lindje me vetëm 4 fitore larg prej vendit të parë që mbahet nga Bucks.

Los Angeles Lakers realizuan kështu fitoren e dytë rresht pa LeBron Jamesin, i cili pritet të rikthehet në luftën për pozicionet e para tabelare, ku po zhvillohet luftë e ashpër në Perëndim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori