0Shares

Në saje të kësaj recete, më kurrë nuk keni nevojë të blini salcë bolonjeze të gatshme apo keçap.

E gjitha që ju duhet edhe për zëvendësim më të mirë, më të shijshëm dhe natyror janë dy domate të freskëta! – transmeton Telegrafi.

Prisni domatet përgjysmë, pastaj grini në rende. Do të mbetet vetëm lëvorja e hollë, e cila këtu nuk ju nevojitet.

Kanë mbetur edhe të shtoni pak vaj ulliri, qitni kripë dhe piper sipas shijes, përzieni dhe do të fitoni salcën tuaj bolonjeze.

Qiteni salcën shtëpiake sipër brumit të përgatitur dhe kënaquni në racionin fenomenal! /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)