LAJMI I FUNDIT:

Grimi mbi grim? Për një dukje më natyrale, aplikoni fillimisht konturimin dhe skuqjen, më pas pudrën

Grimi mbi grim? Për një dukje më natyrale, aplikoni fillimisht konturimin dhe skuqjen, më pas pudrën

Meqenëse ngjyrat e kontrastit duhet së pari të aplikohen drejtpërdrejt në lëkurë, është e rëndësishme të jeni mirë përgatitura dhe të hidratuara për të shmangur shfaqjen e njollave

Reklama

Teknika më e fundit e grimit që po qarkullon në të gjithë rrjetet sociale quhet “nënpikturim”.

Ndonëse kjo metodë e aplikimit të grimit nuk është asgjë e re, megjithëse ka vërshuar “TikTok”-un dhe në të marrin pjesë të gjithë – nga influencueset e deri te personalitetet e famshme.

Siç sugjeron edhe emri, ju në fakt po aplikoni skuqje, bronz dhe konturim nën pudër, transmeton Telegrafi.

Kur aplikohet siç duhet, bazamenti që qëndron sipër zbut grimin poshtë dhe pothuajse e bën të duket sikur skuqja dhe konturat tuaja janë në të vërtetë natyrale – aq sa mund të interpretohet në këtë mënyrë.

Meqenëse ngjyrat e kontrastit duhet së pari të aplikohen drejtpërdrejt në lëkurë, është e rëndësishme të përgatiteni mirë dhe të hidratoni për të shmangur njollat.

 #underpainting #makeuptutorial #elemispartner ♬ Flowers – Miley Cyrus

Pas përgatitjes së lëkurës, do t’ju duhet një produkt për konturim, një për theksim, pra një korrektor dhe një tjetër më i errët – për hijezim. Këto dy produkte, si dhe skuqja, funksionojnë më mirë nëse kanë një teksturë kremoze.

Për konturimin, të gjithë artistët e grimit thonë se preferojnë të përdorin krem bronzues, sepse tekstura jep një përfundim më natyral dhe të ngjashëm me lëkurën. Përdorni me kujdes një kombinim të lëvizjeve të goditjes dhe përzierjes për të lëmuar konturin me gishtat tuaj. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Brendi që ka një grua të vërtetë italiane në ADN-në e tij vazhdon të ngazëllejë: Kur ajo u shfaq në pistë - gjithçka ndaloi

Brendi që ka një grua të vërtetë italiane në ADN-në e tij vazhdon të ngazëllejë: Kur ajo u shfaq në pistë - gjithçka ndaloi

Moda
Pse Selena Gomez thotë se e shmang dhomën e gjumit në ditët e rënduara psikologjikisht

Pse Selena Gomez thotë se e shmang dhomën e gjumit në ditët e rënduara psikologjikisht

Psikoprofil
Shpenzoi 34 mijë euro në operacione për të pasur ‘trupin perfekt’ dhe nuk është penduar

Shpenzoi 34 mijë euro në operacione për të pasur ‘trupin perfekt’ dhe nuk është penduar

Femra
Ajo është një nga pesëdhjetë femrat më të fuqishme në botë dhe kështu vishet

Ajo është një nga pesëdhjetë femrat më të fuqishme në botë dhe kështu vishet

Moda
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Këshilla dhe arsye
Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Femra
Kalo në kategori