Brendi luksoz spanjoll ‘Pronovias’ së fundmi ka sjell një fustan që po vlerësohet mjaft kontrovers në botën e fustaneve të nusërisë.

Fustani është i mbuluar me 200 kristale Swarovski dhe e mbulon vetëm 6% të trupit të femrës.

Ky fustan është në kontradiktë me fustanet tradicionale të nusërisë, pasi që lë shumë pak për imagjinatën.

Fustanet thuajse lakuriqe janë bërë të popullarizuar qysh kur zonjat e famshme kanë filluar t’i veshin në tepihët e kuq, ndërkaq ne mund ta imagjinojmë reagimin e familjarëve nëse vendosni të vishni fustan të tillë në ditën e dasmës. /Telegrafi/